Udostępnij:

07.07.2018 Turniej charytatywny "Gramy dla Ali"

Dzień 07.07, sobota, pozornie dzień normalny i słoneczny. Pozornie, ponieważ dla naszego fanklubu był to dzień pełen emocji, wzruszenia, gęsich skórek jak i ogromu pracy. Dzień, w którym wszyscy razem „graliśmy dla Ali” – naszej małej bohaterki, chorej na genetyczną chorobę rdzeniowego zaniku mięśni.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn. 4 z nich to oficjalne fankluby piłkarskich drużyn europejskich Bayernu, VfL Bochum, FC Barcelony oraz Atletico Madryt pozostałe 6 to drużyny niezrzeszone. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 5 ekip, gdzie 2 najlepsze z każdej grupy awansowały dalej. I tak mecz po meczu wyłonili nam się finaliści. W finale zagrały drużyny fanklubu Barcy oraz Chłopaków z Wodzisławia, gdzie to Ci drudzy, ostatecznie po serii rzutów karnych sięgnęli po puchar zwycięzców.

Przed oraz w trakcie turnieju wiele osób i firm wykazało się ogromem empatii i dobrego serducha. To dzięki Wam mieliśmy możliwość prowadzenia licytacji na rzecz Ali, a drużynom i najlepszym zawodnikom wręczenia nagród.

Pragniemy podziękować:

Zarządowi i zawodnikom KS INTER Krostoszowice – www.facebook.com/KSInterKrostoszowice
FC Bayern München – za paczkę i wsparcie charytatywne całego przedsięwzięcia
Piotrowi Ćwielongowi – za przekazanie koszulki z czasów gry w VfL Bochum
Kopalni Formy Jastrzębie-Zdrój www.facebook.com/kopalniaformy
Eljot Meble - www.facebook.com/www.eljotmeble.eu/
Umami Sushi - www.facebook.com/sushiumami
Agencji Reklamowej Druczek - www.facebook.com/Druczek
Kosmetologii Anna Jureczko - www.facebook.com/kosmetologia.jureczkoanna
Lsm sport - www.facebook.com/lsm.sport.9
Biżuterii Robert Badura - www.facebook.com/bizuteriarobertbadura
Całej strefie gastronomicznej i stoisku z gadżetami
Członkom naszego fanklubu

Dziękujemy jeszcze raz partnerom, sponsorom, współorganizatorom, zawodnikom, żonom i wszystkim pominiętym, za co z góry przepraszamy. Zapewne wiele rzeczy można byłoby zrobić lepiej, mądrzej i poprawniej, bo da się zawsze, ale my debiutowaliśmy w tej roli. Wszystko, co się wydarzyło, pokazało też, że mamy w naszych szeregach ludzi z wielkimi sercami i potrafimy pchać wózek w jednym kierunku. Wdzięczne oczy rodziców tej dziewczynki wynagradzają trud i zmęczenie, które nie były obce.

Tak jeszcze w ramach ciekawostki. Nawet udało nam się zdobyć turniejowe podium, przecież trzecie miejsce to ogromny wyczyn jak na nasz debiutujący piłkarski skład. Aaa…umknął drobny szczegół – to było trzecie od końca. Ale zabawa przednia i cel naprawdę wart poświęcenia!

Wiecie, powiemy Wam jeszcze na koniec, że po Ali nie widać smutku, bólu czy żalu do świata. Ta mała dziewczynka zaraża uśmiechem i pozytywną energią mimo tych kłód, które los rzucił pod jej małe nogi.
Jeśli ktoś pragnie pomóc to tutaj: https://www.kawalek-nieba.pl/alicja-warcaba/

Zobacz galerię zdjęć z turnieju

Na górę