Udostępnij:

05.01.2019 Turniej fanklubów zagranicznych

W dniu 05.01.19 wzieliśmy udział w drugiej edycji turnieju fanklubów organizowanym w Chorzowie, przez Atletico de Madrid Pena Polonia. W turnieju udział wzięło 12 polskich fanklubów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A gospodarze zmierzyli się z Newcastle United, Interem Mediolan, Valencią CF, Milanem oraz Chelsea Londyn.

My swoje zmagania zaczęliśmy od remisu 1-1 z drużyną Tottenhamu. Trochę żałowaliśmy, że nie udało się utrzymać prowadzenia do końca spotkania, więc trzeba było zadowolić się jednym punktem. W drugiej kolejce, po meczu pełnej walki ulegliśmy 0-2 Manchesterowi United i nasza sytuacja w grupie zaczęła się nieco komplikować. Kolejnym rywalem była FC Barcelona, z którą mieliśmy już okazję zmierzyć się latem. Skromne zwycięstwo 1-0 i niezwykle ważne 3 punkty dały nam jeszcze nadzieję na awans. Czwartą kolejkę rozgrywek kończył nasz mecz przeciwko Liverpoolowi. Po dobrym początku, straciliśmy dwie bramki grając w przewadze i mecz zakończył się podziałem punktów. Przed ostatnią kolejką byliśmy w trudnej sytuacji (5. miejsce w grupie, dwa punkty straty do każdej drużyny, z którą graliśmy i najgorszy stosunek bramkowy) i żeby awansować musieliśmy liczyć na korzystne rozstrzygnięcia pozostałych meczów.

Pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy Tottenhamu i Barcelony, którzy po zaciętym meczu i remisie 1:1 dali nam nadzieję na awans z grupy. Co prawda do obu ekip traciliśmy już po 3 punkty, ale ewentualna wygrana wystrzeliłaby nas na pierwsze miejsce dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Tak więc mecz z drużyną Eibar SD było dla nas meczem o zachowanie szansy na awans i tę szansę udało się zachować wygrywając 3:1. Na koniec kibicowaliśmy angielskim drużynom Manchesteru i Liverpoolu. W przypadku remisu tych drużyn pożegnalibyśmy się z turniejem. Po bardzo zaciętym meczu w iście angielskim stylu, The Reds pokonali Czerwonych Diabłów 1:0 i cieszyli się z pierwszego miejsca.

My czekaliśmy jeszcze chwilę na decyzję organizatorów, którzy po konsultacji z arbitrem wskazali na nas, jako drugiego półfinalistę. Od razu przystąpiliśmy do meczu półfinałowego gdzie spotkaliśmy się ze zwycięzcą grupy A czyli Interem Mediolan. Kolejny zacięty mecz, w którym bramkę po niemałych kontrowersjach straciliśmy w ostatniej akcji meczu (2:2) i pierwszy tego dnia mecz, w którym potrzebna była dogrywka. W tzw. szwedzkiej dogrywce co minutę z boiska schodzi po jednym piłkarzu i gdy na boisku zostało po jednym zawodniku z pola, Inter zdobył złotą bramkę i mógł się cieszyć z awansu do finału. W naszym ostatnim meczu zagraliśmy z Chelsea Londyn i po zwycięstwie 2:1 cieszyliśmy się z najniższego stopnia podium. Cały turniej wygrała drużyna Liverpoolu z którą w grupie graliśmy jak równy z równym natomiast nasz golkiper Rysiek Klinkiert został wybrany najlepszym zawodnikiem na tej pozycji.

Był to pierwszy taki turniej, w którym mieliśmy okazję wystąpić i jesteśmy pod wrażeniem wspaniałej organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy Atletico de Madrid Pena Polonia za zaproszenie, a pozostałym za wspólną rywalizację i integrację. Do zobaczenia następnym razem, a może nawet na kibicowskim szlaku.
Na górę